6 סוגי רחפנים שונים ומה ההבדלים בניהם

6 סוגי רחפנים שונים ומה ההבדלים בניהם

6 סוגי רחפנים שונים ומה ההבדלים בניהם

עולם המטיסים מסקרן ומעניין המון אנשים, ישנם סוגי רחפנים שונים וכמובן שלכל סוג רחפן יש את היתרונות והחסרונות שמאפיינים אותו.
רחפן הוא כלי טייס מעופף בלתי מאויש, יש הקוראים לזה בראשי תיבות כטמב”מ שפירשו כלי טיס בלתי מיואש מרחוק, פתרון נפלא לאלו שחלמו להיות טייסים, מטיסים או אנשים שיש להם זיקה לעולם התעופה.

לפני שמטיסים או חושבים להטיס, קראו את חוק הטסת הרחפנים על מנת שלא יהיה בעיות בעתיד.

רחפן הוא פתרון מעולה לשלל האנשים, מכיוון שרחפנים בדרך כלל נשלטים על ידי שלט, זולים באופן יחסי, קלים לתפעול וקטנים, יתרון ממשי זה הופך אותם לתחביב פופלארי בשנים האחרונות של מטיסי הרחפנים.
סוגי הרחפנים העיקריים הפופלאריים בשוק הרחפנים: יש את הרחפנים ”הרגילים” – בדרך כלל רחפנים קטנים עם מצלמה, סוג רחפנים זה נועד בעיקר למתחילים, ישנם גם רחפנים מקצועיים שהם הרבה יותר יקרים וגם גדולים.
יש המון סוגי רחפנים שונים שבמאמר זה נשתדל להסביר לכם על כל סוג, מה חשוב ומה פחות, יתרונות וחסרונות וכל מה שצריך לדעת כדי שאתם תבינו מהם הסוגים שהכי מתאימים עבורכם.

סוגי הרחפנים המבוקשים ביותר

ענף הרחפנים הוא ענף מאוד גדול עם עשרות אלפים מטיסים בארץ ומיליונים ברחבי תבל, החברה הכי דומיננטית בעולם הרחפנים היא חברת הרחפנים DJI.
DJI רחפנים או בעברית: דא-ג’יאנג חידושים מדע וטכנולוגיה, הינו מותג סיני ענק שנוסד בשנת 2006 על ידי פרנק ואנג, החברה מבוססת בשזנן שבסין, DJI מייצרת ומשווקת כלי טיס בלתי מאוישים (בשם יותר מוכר רחפנים) עבור צילום ווידאוגרפיה אוויריים, מייצבים, פלטפורמות טיסה, מצלמות, מערכות הנעה, מייצבי מצלמות ובקרי טיסה.
חברת הרחפנים DJI מייצרת את שלל סוגי הרחפנים שנדבר עליהם במאמר, DJI מייצרת רחפנים לכל המגזרים הקיימים במשק: מגזר פרטי, אבטחה, חלקאות וגם למטרות הנאה וספורט.
לחברה יש רחפנים זולים, רחפנים קטנים, וגם רחפנים מקצועיים.

אז נכון DJI אינה נחשבת סוג של רחפן, אבל היא חברה מאוד פופלארית עם איכות מעולה, למתחילים שבנינו לא היינו ממליצים לקנות ישר רחפן של חברת DJI, אלא לקנות רחפן זול יותר לצורך למידה ותפעול ורק כאשר אתם יותר מיומנים להתקדם לרחפן מתקדם הרבה יותר.

סוגי רחפנים

אז הגענו לחלק החשוב במאמר, איזה סוגי רחפנים יש בעולם הרחפנים, ואיזה סוג הכי מומלץ עבורנו, אנחנו ננסה לענות לכם על השאלה המורכבת כדי שכל מה שנשאר לכם זה לצאת ולהטיס את הרחפן שלכם, במידה ואתם מחפשים רחפן לקנות, מוזמנים לבדוק את הרחפנים בחנות שלנו.
ישנם המון סוגי רחפנים אז בדקו טוב טוב וקראו הכל ותראו מה הכי מתאים עבורכם.

רחפנים רגילים

רחפנים רגילים כמו שזה נשמע זה הסוג, רחפנים רגילים אלו רחפנים בעיקר למתחילים שתפקידם פשוט להיות רגילים, מחירם יחסית זול בשוק וכך גם הפוקנציות של הרחפנים.
ברחפנים רגילים לא תמצאו רחפנים שיוכלים לטוס למרחק של 400 מטרים, מערכת GPS מתקדמת, לחזור לעמדת המראה בלחיצת כפתור אחת ועוד שלל פונקציות, כמו שאתם מבינים הם רחפנים רגילים.
דבר זה לא אומר שהם פחות טובים! הם מעולים, רחפנים רגילים מתאימים למטיסים מתחילים שלא צריכים את כל הפונקציות המגניבות אלא, מעוניינים פשוט להטיס רחפן למעלה למטה, ימינה שמאלה ולצלם.
אז לטעמנו אם אתם מטיסים מתחילים, רחפנים רגילים זה הכי מתאים בשבילכם.

רחפנים קטנים

רחפנים קטנים מתאימים לאנשים שאוהבים מהירות שיא או נוחות מיטבית.
מבחינת מהירות, עקב המשקל של הרחפנים הקטנים בדרך כלל רחפנים קטנים הם מאוד מהירים וקשים מאוד לשליטה.
כל תנועה קטנה והרחפן טס, לכן קשה מאוד לשלוט ברחפן למתחילים, מצד שני מי שאוהב את האקשן וחי על הקצה, רחפנים קטנים זה ללא ספק בשבילו.
קשה להתרגל אליהם, אבל עוד יותר קשה לשחרר.
סוגי רחפנים - רחפנים קטנים

רחפנים עם מצלמה

על רחפנים עם מצלמה אין יותר מדי מה להרחיב, רחפנים עם מצלמה בעיקר מתאימים למטיסים שלא מתפשרים על איכות המצלמה: צלמי אירועים, צלמים ועוד…
בדרך כלל משתמשים בפונקציות הפשוטות של הרחפן, אבל בפונקציות מאוד מתקדמות של המצלמה.

סוגי רחפנים - רחפנים עם מצלמה

רחפנים מקצועיים

רחפנים מקצועיים עם שלל פונקציות מטורפות: מרחק טיסה של למעלה מ-300 מטר, מערכת שליטה על גובה קבוע, מערכת GPS, חזרה למקום המראה בלחיצת כפתור,התממשקות לטלפון וראייה בלייב את מצלמת הרחפן, מעקב אחר אובייקט וגם מעקב לפי פרצוף של אדם.
רחפנים מקצועיים נותנים לנו שלל אפשרויות שהמטיס המתחיל לא ישתמש בהם בכלל, אבל המטיס המתקדם והמקצועי יהיה חייב שיהיה לו את הפוקנציות הללו.
רחפנים מקצועיים בדרך כלל גדולים יותר ושוקלים הרבה יותר והמחיר בהתאם, אבל חווית הטיסה היא לגמרי אחרת מכל רחפן אחר.
כמו שאתם רואים קיימים המון סוגי רחפנים, אבל רחפנים מקצועיים מתאימים רק למתקדמים שבאמת הטיסו מספר פעמים רבות.

רחפנים לילדים

רחפנים לילדים כשמם זהו תפקידם, כמו שציינו עד כה ישנם המון סוגי רחפנים בדרך כלל רחפנים לילדים הם רחפנים משלל הסוגים אבל עם התאמות מיוחדות לילדים.
הטסה בדרך כלל קלה יותר, פחות פונקציות, קטנים וקלים ומחיר זול.
ברחפנים איכותיים לילדים משתדלים להשקיע יותר על איכות החומר על מנת שישרוד כמה שיותר התרסקויות.

פרופלור יחיד

רחפנים מאוד פשוטים עם פרופלור יחיד, מותאם בדרך כלל לזמן תעופה ארוך יותר מהרגיל.
אנחנו מכירים אותם בשם הליקופטר או מסוק לצורך העניין, אבל בקהילת הרחפנים הם נקראים רחפן בעל פרופלור יחיד.

סיכום סוגי רחפנים

אלו הם סוגי הרחפנים הפופלארים ביותר, כלל סוגי הרחפנים הם מעולים, ההבדלים שלכל אחד יש יתרונות וחסרונות.
השאלה הכי גדולה היא מה אתם מחפשים בעצם? הרי בוחרים רחפן למטיס ולא מטיס לרחפן, חשבו עם עצמכם טוב טוב ותחליטו מה סוג הרחפן הכי מתאים עבורכם.
כל מה ששנאר לכם לעשות לאחר שהבנתם מכלל סוגי רחפנים שונים מה הכי מתאים עבורכם, נשאר לכם רק לחפש את הדגם שמתאים לכם ולקנות אותו.
מוזמנים להסתכל בחנות רחפנים שלנו לרחפנים מעולים מכלל סוגים שונים.

שתף את הפוסט